Πρακτική Άσκηση στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ) Ναυπλίου

Το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ) Ναυπλίου, είναι μια ιδιωτική πρωτοβουλία στον τομέα της εκπαίδευσης και της παιδικής πρόνοιας. Η φιλοσοφία λειτουργίας του έχει αμιγώς παιδαγωγικό χαρακτήρα και έχει ως στόχο τη βέλτιστη αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου των παιδιών ηλικίας 5-12 ετών, μέσω δημιουργικών δραστηριοτήτων. Στο ΚΔΑΠ μας διεξάγονται εργαστήρια εικαστικών, θεάτρου, μουσικής, λογοτεχνίας, ιστορίας, φυσικής αγωγής, μαγειρικής, μελέτης σχολικών μαθημάτων, γεωγραφίας, περιβάλλοντος κλπ.
Σε αυτό το πλαίσιο, το ΚΔΑΠ Ναυπλίου, ως Φορέας Υποδοχής (ΑΤΛΑΣ) δύναται να παρέχει θέσεις Πρακτικής Άσκησης φοιτητών και φοιτητριών από όλα τα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της χώρας, από Τμήματα που σχετίζονται με τη δημιουργική απασχόληση παιδιών. Ενδεικτικά αναφέρουμε: Δάσκαλοι, Νηπιαγωγοί, Εικαστικοί, Θεατρολόγοι, Μουσικοί, Φυσικής Αγωγής, Ειδικής Αγωγής, Φιλόλογοι, Ψυχολόγοι, Ξένων γλωσσών, Πληροφορικής, Διατροφολόγοι, κλπ καθώς και ειδικότητες που σχετίζονται διοικητικές/υποστηρικτικές υπηρεσίες όπως π.χ. marketing, διοίκηση επιχειρήσεων, δημόσιες σχέσεις και επικοινωνία.
Παρακαλούμε πολύ ενημερώστε τους/τις φοιτητές/τριές σας για τη δυνατότητα να εκπονήσουν την ΠΑ τους στην πόλη του Ναυπλίου, σε περίπτωση που κάποιον/α τον/την εξυπηρετεί.
Για εκδήλωση ενδιαφέροντος οι φοιτητές/τριες μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μας:
Μέσω e-mail στο kdapnafpliou@gmail.com και
Τηλεφωνικά στο 2752028732 (Ώρες λειτουργίας: 14:00-22:00).