Πρακτική Άσκηση στην εταιρεία Algosystems S.A. (Internal IT Support)

Internal IT Support

Η Algosystems είναι Solutions Provider- Systems Integrator στην αγορά Πληροφορικής & Επικοινωνιών, Αυτοματισμού & Ελέγχου και Μετρολογίας. Ως Systems Ιntegrator, χρησιμοποιεί τις εξιδεικευμένες γνώσεις της στις τεχνολογίες πληροφορικής και επικοινωνίας, για να προσφέρει λύσεις και υπηρεσίες σε ένα ιδιαίτερα ευρύ φάσμα πελατών.

Αναζητούμε έναν/μια ενθουσιώδη φοιτητή/ρια, για να ενταχθεί στην ομάδα μας, ως Internal IT Support. Ως μέλος της ομάδας ο/η φοιτητής/ρια θα απασχοληθεί με:

• Παρακολούθηση, διαχείριση και συντήρηση συστημάτων και δικτύων υπολογιστών.
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στους εργαζομένους και επίλυση προβλημάτων (troubleshooting).
  • Εγκατάσταση λογισμικού και configuration.
  • Διαχείριση εξοπλισμού.
  • Εργασίες που σχετίζονται με το “onboarding”- “offboarding” εργαζομένων.

Μέσα από την εργασία του/της, θα έρθει σε επαφή με virtualization σε VMWare και Microsoft Hyper- V, Microsoft Windows Servers, Microsoft Exchange, Active Directory Services, Microsoft Azure, Office 365 Administration.

Γίνε μέλος της δυναμικής μας ομάδας ως ασκούμενος Internal IT Support και άνοιξε το δρόμο για ένα μέλλον γεμάτο τεχνολογική εξερεύνηση και ανάπτυξη!
Εάν έχεις πάθος για την τεχνολογία, τότε είσαι το νέο μέλος της ομάδας μας!

H Αlgosystems παρέχει ίσες ευκαιρίες απασχόλησης ανεξάρτητα από το χρώμα, τη θρησκεία, την καταγωγή και άλλα χαρακτηριστικά υποψηφίων. H εταιρία δεν κρατά στο αρχείο της βιογραφικά σημειώματα υποψηφίων, μετά το κλείσιμο της θέσης εργασίας.

Στείλτε το βιογραφικό σας στο hr@algosystems.gr

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο website μας Homepage – Αlgosystems S.A. (algosystems.gr), καθώς επίσης και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης της εταιρείας.

Δείτε την αγγελία εδώ: Algosystems_Internal IT Support