Πρακτική Άσκηση στην ομάδα Pop2See για το Τμήμα Επιστημών Της Εκπαίδευσης Και Κοινωνικής Εργασίας (αριθμός θέσεων: 2)

Η ομάδα Pop2See που ασχολείται με τη δημιουργία τεχνολογικών λύσεων για ανθρώπους με απώλεια όρασης αναζητά φοιτητές για να δουλέψουν με την ομάδα στο πλαίσιο της πρακτικής τους άσκησης.

Οι θέσεις είναι δύο και αφορούν τα τμήματα:

• Τμήμα Επιστημών Της Εκπαίδευσης Και Κοινωνικής Εργασίας

Οι φοιτητές που θα συνεργαστούν μαζί μας θα εστιάσουν τις προσπάθειές του στη δημιουργία εκπαιδευτικού υλικού γύρω από τις αναπηρίες.

Η προσπάθεια ξεκίνησε ως ομάδα ρομποτικής τον Ιούνιο του 2021 και εξελίσσεται σε μία startup με κοινωνικό χαρακτήρα.

Έχουμε κατακτήσει βραβεία όπως η 2η θέση στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής 2022 (WRO 2022) και η 1η θέση στον Εθνικό Διαγωνισμό Νέων Επιστημόνων 2022, που διεξήχθη από το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Οι φοιτητές που επιθυμούν τη συνεργασία καλούνται να επικοινωνήσουν με την ομάδα στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας, προκειμένου να διερευνηθούν τα επόμενα βήματα.

Οι θέσεις έχουν αναρτηθεί στο σύστημα ΑΤΛΑΣ.

Στοιχεία επικοινωνίας

• Σπύρος Τσουκαλάς, 6936690644