Πρακτική Άσκηση στην εταιρεία Κ. Λιαρομάτης Α.Ε.

Η εταιρεία Κ. Λιαρομάτης Α.Ε με πολυετή και διεθνή παρουσία στον κλάδο των Μεταλλικών Κατασκευών ζητεί απόφοιτους είτε μεταπτυχιακούς είτε τελειόφοιτους ή για πρακτική άσκηση Μηχανικούς ώστε να στελεχώσει με πλήρη απασχόληση τις  παρακάτω ειδικότητες:

1.       Μηχανικού Παραγωγής

Βασικές Αρμοδιότητες:

• Συνεργάζεται με την παραγωγή δίνοντας σχέδια κοπής και επεξεργασίας,
  • Προσδιορίζει τα παρελκόμενα υλικά για κάθε φάση του έργου,
  • Συμμετέχει στην ανάλυση συστημάτων και στο σχεδιασμό εργασιών,
  • Συνεργάζεται με τον Ποιοτικό έλεγχο,
  • Επεμβαίνει μέσω CAD στον σχεδιασμό των φύλλων παραγωγής τοποθετώντας διαστάσεις ή όποιες άλλες χρήσιμες πληροφορίες.
  • Καταμερίζει τις εργασίες και οργανώνει τις παραγωγικές διαδικασίες με τρόπο οικονομικά αποδοτικό.
  • Επαναλαμβανόμενα κάνει διαστασιολογικό έλεγχο στα παραγόμενα αποτελέσματα των μονταδόρων.
  • Ελέγχει ποιοτικά τις συγκολλήσεις είτε κατά την διάρκεια είτε μετά την αποπεράτωση των παραγόμενων αποτελεσμάτων των ηλεκτροσυγκολλητών.

Τυπικά Προσόντα:

• Σχολών Μηχανικών Παραγωγής ή Μηχανολόγων Μηχανικών,
  • Γνώση Autocad ή άλλων σχεδιαστικών εφαρμογών,
  • Καλή γνώση Αγγλικών,
  • Διαχειριστικές ικανότητες έργων και χρόνου.

2.       Σχεδιαστή Μεταλλικών Εφαρμογών

Βασικές Αρμοδιότητες:

• Αναλαμβάνει έργα σχεδιασμού.
  • Υπολογίζει υλικά και ποσότητες για τις προσφορές.
  • Προσδιορίζει τα παρελκόμενα για κάθε φάση του έργου.
  • Προσδιορίζει ημερομηνίες παράδοσης βάσει χρονοδιαγράμματος.
  • Συμμετέχει στην ανάλυση συστημάτων και στο σχεδιασμό εργασιών.
  • Διαμορφώνει και τηρεί αρχεία.
  • Συνεργάζεται με τους Μηχανικούς Παραγωγής αποδίδοντας τους σχέδια κοπής και επεξεργασίας.
  • Συνεργάζεται με εσωτερικά τμήματα αλλά και με εξωτερικούς συνεργάτες, πελάτες, εταιρείες για την ολοκλήρωση των έργων.

Τυπικά Προσόντα:

• Σχολών Μηχανολόγων ή Πολιτικών Μηχανικών.
  • Άριστη Γνώση Autocad & άλλων Σχεδιαστικών εφαρμογών,
  • Ευχέρεια ανάγνωσης και σύνταξης κειμένων στα Αγγλικά.
  • Θα εκτιμηθεί τυχόν εξοικείωση με Διεθνείς Κανονισμούς.

Οι θέσεις εργασίας έχουν αναρτηθεί στο ΑΤΛΑΣ.

Παρέχουμε εργασία σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε στη διεύθυνση email: cv@liaromatis.gr

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας www.liaromatis.gr / Ευκαιρίες Σταδιοδρομίας.