Πρόσκληση Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών

Με την παρούσα ανακοίνωση γνωστοποιείται στους φοιτητές/φοιτήτριες ότι κατά το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2016-17) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών» σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΔΒΜ12/15-1-2016 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του οποίου 38 τεταρτοετείς φοιτητές/φοιτήτριες θα έχουν τη δυνατότητα να ασκηθούν πρακτικά με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε επιχειρήσεις και τεχνικά γραφεία της Πάτρας και της υπόλοιπης Ελλάδας. Η διάρκεια της πρακτικής άσκησης είναι υποχρεωτικά δύο μήνες εντός του χρονικού διαστήματος Μάιος έως και Αύγουστος 2017 με αμοιβή (250,00€ / μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου).

Επισυναπτόμενα:
Microsoft Office document icon ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ_2017.doc