ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ 2019-2020

Με την παρούσα προκήρυξη γνωστοποιείται στους φοιτητές του Τμήματος Φαρμακευτικής η έναρξη του Προγράμματος «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος Φαρμακευτικής» για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΚΤΠ01 με Α/Α ΟΠΣ.: 2702 και αριθμ πρώτ.: 3656/2-7-2018 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης».

Η Πρακτική Άσκηση Φοιτητών για το Τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών  προβλέπει ότι κατά το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, θα έχουν τη δυνατότητα συμμετοχής ογδόντα (80)  φοιτητές του Εέτους (9ο και 10ο εξάμηνο), οι οποίοι θα απασχοληθούν για διάστημα τριών (3) συνεχόμενων μηνών από 1/4/2018 μέχρι και 30/6/2018 με συμβολική αμοιβή (250 € το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου), σε δημόσιους ή ιδιωτικούς φορείς.

Η αμοιβή και οι ασφαλιστικές εισφορές των φοιτητών θα καταβάλλονται μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών στα πλαίσια της Πράξης «Πρακτική Άσκηση  Πανεπιστημίου Πατρών», που υλοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο-ΕΚΤ) και από Εθνικούς πόρους, σύμφωνα με τους όρους και τους κανόνες του Προγράμματος.

Η περίοδος των αιτήσεων των φοιτητών ξεκινάει σήμερα Δευτέρα 10/02/2020 και ολοκληρώνεται την Δευτέρα στις 24/02/2020.

Τα αποτέλεσμα της επιλογής των φοιτητών θα αναρτηθεί στον ιστότοπο Γραμματείας του Τμήματος και στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης, ενώ ενστάσεις θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν οι φοιτητές εντός πέντε ημερών από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης των αποτελεσμάτων αξιολόγησης στην Γραμματεία του Τμήματος Φαρμακευτικής.

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος του Τμήματος Φαρμακευτικής

Σ. Νικολαρόπουλος