ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020 ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ» του ΕΛΚΕ ΠΠ

Συνήλθε σήμερα  την Τετάρτη 5.2.2020  η Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης του Τμήματος Φιλοσοφίας που αποτελείται από τον Μιχαήλ Παρούση (Αν. Καθηγητή και Συντονιστή της Επιτροπής και ΕΥ του Προγράμματος),    Αντιγόνη Ντόκα  (μέλος ΕΔΙΠ) και Μιχαήλ Χριστοδούλου (μέλος ΕΔΙΠ), βάσει της αποφάσεως της 79ης  έκτακτης Συνεδρίασης της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος Φιλοσοφίας της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών της  18ης     Σεπτεμβρίου 2019.

Η Επιτροπή εξέτασε το σύνολο των δηλώσεων ενδιαφέροντος των φοιτητών  για συμμετοχή στο πρόγραμμα και εφάρμοσε τα κριτήρια επιλογής, τα οποία όρισε η ως άνω ΓΣ του Τμήματος, δηλ. κατά κύριο λόγο κριτήρια αριστείας και επικουρικά σε περίπτωση ισοβαθμίας εισοδηματικά/κοινωνικά τοιαύτα.

Βασικό κριτήριο ήταν η επίδοση των αιτούντων στα μαθήματα των τεσσάρων πρώτων εξαμήνων σε σχέση με τον αριθμό των μαθημάτων που έχουν περάσει.

πρακτικο πρακτικης άσκησης 2019-2020