ΤΜΗΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ 2019-2020

Με την παρούσα προκήρυξη γνωστοποιείται στις φοιτήτριες/στους φοιτητές ότι κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος (2019-20) θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήμα Χημείας» σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΚΤΠ01 με Α/Α ΟΠΣ.: 2702 και αριθμ πρώτ.: 3656/2-7- 2018 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης» που υλοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία», σύμφωνα με τους όρους και τους κανόνες του Προγράμματος.

Η Πρακτική Άσκηση Φοιτητών για το Τμήμα Χημείας του Πανεπιστήμιο Πατρών προβλέπει ότι κατά το έτος 2019-2020, θα έχουν τη δυνατότητα συμμετοχής 42 φοιτήτριες/ές με πλήρες ωράριο και υποχρεώσεις σε συναφείς με το αντικείμενο του Τμήματος επιχειρήσεις και φορείς του ιδιωτικού και ευρύτερου Δημόσιου τομέα.

Η διάρκεια της πρακτικής άσκησης είναι τρεις (3) συνεχόμενοι μήνες, έως και τον Σεπτέμβριο 2020, με συμβολική αμοιβή (250€ το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου).

Κατόπιν τούτου καλούνται οι φοιτητές που ενδιαφέρονται να πραγματοποιήσουν Πρακτική Άσκηση στα πλαίσια του προγράμματος να καταθέσουν στην Γραμματεία του Τμήματος Χημείας, Δευτέρα, Τετάρτη και Πέμπτη, ώρα 12:00-13:00 τα ακόλουθα:

1. Αίτηση Συμμετοχής Φοιτητή στην Πρακτική Άσκηση (http://praktiki.chem.upatras.gr/index.php/downloads)

2. Βιογραφικό σημείωμα

3. Αναλυτική κατάσταση βαθμολογίας

Η περίοδος των αιτήσεων των φοιτητών ξεκινάει την Παρασκευή 1/11/2019 και ολοκληρώνεται στις 15/11/2019. Δεν υπάρχουν προαπαιτούμενα μαθήματα.

Επισυναπτόμενα:
PDF icon announce2020.pdf