ΤΜΗΜΑ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ:

Το τρέχον Ακαδημαϊκό Εξάμηνο θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών: Τμήματος ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ», σύμφωνα με την πρόσκληση ΕΚΤΠ01 με Α/Α ΟΠΣ.: 2702 και αριθμ πρώτ.: 3656/2-7-2018 με τίτλο: «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης» για το ακαδημαϊκό έτος  2018-2019, στο πλαίσιο του οποίου δεκάξι (16) τριτοετείς και τεταρτοετείς φοιτήτριες/ές (συνολικά) θα έχουν τη δυνατότητα να απασχοληθούν με πλήρες ωράριο κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο με συμβολική αμοιβή (250€ το μήνα) και ασφάλεια (1% κατά κινδύνου) σε πολιτιστικούς φορείς της Πάτρας και της Αθήνας.

Η αμοιβή και οι ασφαλιστικές εισφορές των φοιτητών θα καταβάλλονται μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών στο πλαίσιο της Πράξης «Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών», που υλοποιείται σύμφωνα με το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο-ΕΚΤ) και από Εθνικούς πόρους, σύμφωνα με τους όρους και τους κανόνες του Προγράμματος.

Η περίοδος των αιτήσεων των φοιτητών και των φορέων απασχόλησης ξεκινάει σήμερα Δευτέρα 20/05/2019 και ολοκληρώνεται την Δευτέρα  03/06/2019.

Επισυναπτόμενα:
Αρχείο 2η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-2019-Εαρινό.docx