Πρακτική άσκηση στην εταιρεία Softone Technologieς για Junior Consultants

Η SoftOne Technologies, επιθυμεί να απασχολήσει τρείς (3) Τελειόφοιτους των ΤΕΙ Λογιστικής/Διοίκησης Επιχειρήσεων και τρείς (3) Τελειόφοιτους ΑΕΙ Οικονομικών Σπουδών/Λογιστικής/Διοίκησης Επιχειρήσεων για τη πρακτική τους άσκηση.

Περιγραφή Θέσης
Junior Consultant
– Εκμάθηση του ολοκληρωμένου επιχειρηματικού λογισμικού (ERP) της SoftOne,
– Ανάπτυξη δεξιοτήτων για υποστήριξη συνεργατών και πελατών της εταιρείας,
– Επικοινωνία με συνεργάτες και πελάτες, επίλυση αποριών χρήσης και υποστήριξη των Εμπορικών και Λογιστικών εφαρμογών της SoftOne

Με το τέλος της πρακτικής άσκησης, οι ασκούμενοι θα έχουν αποκτήσει πολύ καλή γνώση χειρισμού του Soft1 ERP & CRM, και παράλληλα θα είναι σε θέση να παράσχουν υποστήριξη πρώτου επιπέδου σε συνεργάτες και πελάτες της εφαρμογής.

Τόπος διεξαγωγής
Αθήνα, Λ.Κατσώνη & Αχιλλέως 8, Καλλιθέα

Απαιτούμενα προσόντα
Αναζητούνται φοιτητές με γνώσεις λογιστικών, οικονομικής διαχείρισης ή διοίκησης επιχειρήσεων, εξοικείωση στη χρήση υπολογιστών, άριστη γνώση αγγλικών και όρεξη για μάθηση! Γνώσεις δεύτερης γλώσσας και ERP συστημάτων θα ληφθούν θετικά υπόψη κατά την αξιολόγηση.

Ατομικές Ικανότητες:
 Επικοινωνιακές ικανότητες
 Ομαδικότητα
 Αντίληψη/Κατανόηση

Γενικές Προϋποθέσεις:
Η απασχόληση των φοιτητών πραγματοποιείται σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από το πρόγραμμα σπουδών τους και τη νομοθεσία σχετικά με την πραγματοποίηση πρακτικής άσκησης.
Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο παρακάτω email: hr@softone.gr
Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού στο τηλέφωνο 2111022222.

Επισυναπτόμενα:
PDF icon Πρακτική άσκηση Junior Consultant.pdf